ازدواج موفق و زندگی شادتر
 
 
مشاور و مجری در زمینه تولیدات نرم افزاری و سخت افزاری در حوزه مشاوره و روانشناسی
 

رزومه

احتراماً اینجانب ابوالفضل شیرازی زمانی ، فرزند محمد به شماره شناسنامه253 ، صادره از شهر ری ، متولد شهر ری ، صادره از شهر ری ، دارای کد ملی 491275684 ، متأهل و دارای 1 فرزند ، سوابق علمی آموزشی پژوهشی ، تجربی ( حرفه ای ) و اجرایی خود را باختصار می رسانم:

1-  دارای مدرک دیپلم در رشته علوم انسانی ، مدرک کارشناسی در رشته روانشناسی کودکان استثنایی از دانشگاه اصفهان به سال 68 ، دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی بالینی از دانشگاه علوم پزشکی ایران با معدل 1/17 ( انستیتو روانپزشکی تهران )  به سال 1377 می باشم.

2-  همچنین دارای گواهی آموزشی در خصوص آموزش های تخصصی شامل شناخت درمانی ، تحلیل رفتار متقابل(TA)  ،سکس تراپی و آموزش جنسی ، گواهی مربیگری آموزش پیش از ازدواج (Pre-Marriage Education) ، آموزش زندگی خانواده و آموزش مهارتهای زندگی می باشم.

3-  به لحاظ پژوهشی ، پایان نامه کارشناسی ارشد اینجانب ، با نمره 5/19 زیر نظر آقای دکتر شاه محمدی و آقای دکتر محمد نقی براهنی ، با عنوان ارزیابی نیازهای بهداشت روانی بیماران روانی شدید و مصروعین وامکانات و تسهیلات بهداشت روانی در شهر اصفهان در سال 1377 انجام گردید. همچنین از سال 77 تا کنون بصورت غیر متمرکز به ارائه مشاوره های پژوهشی به دانشجویان رشته های مددکاری ، روانشناسی و مشاوره از مقطع کارشناسی تا دکتری اشتغال داشته ام.

4-  به لحاظ اجرایی از سال 72 تا 86 بعنوان کارمند در حوزه تخصصی تحصیلی ام به انجام وظیفه در سازمان بهزیستی استان اصفهان اشتغال داشته ام و مدت یکسال نیز سرپرست یکی از مجتمع های توانبخشی و مشاوره در سازمان بهزیستی بوده ام.

5-   به لحاظ حرفه ای و تجربی و فعالیت شخصی و مشاوره و روان درمانی از سال 69 تا کنون در مرکز زیر فعالیت نموده ام .

 1-5- بعنوان کارشناس روانشناسی بخش اعصاب و روان و شورای پزشکی بیمارستان شماره 1 نیروی انتظامی در تهران واقع در خیابان ولیعصر – بالاتر از میدان ونک به مدت 27 ماه از سال  69 لغایت 71

2-5- بعنوان دستیار روانپزشک (آاقای دکتر ابراهیم واحد ) و آقای دکتر دادگستر (روانشناس) از سال 69 لغایت 72 در تهران ، در حوزه روان سنجی ، مشاوره و گروه درمانی فعالیت نموده ام.

3-5- بعنوان مشاور و رواندرمانگر از سال 72 تا کنون در اصفهان به انجام وظیفه اشتغال داشته ام . در مطب روانپزشکی آقای دکتر هوشنگ طاهریان ، مرکز مشاوره بهزیستی و سایر مراکز مشاوره نظیر مرکز مشاوره فولاد مبارکه ، مراکز مشاوره دانشگاه اصفهان ، مرکز خصوصی خدمات مشاوره اصفهان : مرکز خصوصی مشاوره ره آورد آفتاب ، مرکز خصوصی مشاوره رایین ، مرکز خصوصی مشاوره نوید و سایر مراکز انجام وظیفه نموده ام.

4-5- حوزه فعالیت های اینجانب انجام تست های هوش ، مشاوره تحصیلی ، مشاوره شغلی ، مشاوره ازدواج و زوج درمانی ، خانواده درمانی ، آموزش مهارتهای پیش از ازدواج ، مهارتهای زندگی فردی ، مهارتهای زندگی مشترک و آموزش مهارتهای جنسی به متأ هلین بوده است.

5-5- همچنین از سال 82 تا کنون سابقه تدریس در زمینه آموزش پیش از ازدواج در سراسر کشور ، به دانشجویان ، اعضاء هیئت علمی دانشگاهها در رشته های روانشناسی و مشاوره ، آموزش به مشاورین ، روانشناسان مرکز مشاوره خصوصی استانهای مختلف و جوانان در شرف ازدواج را داشته ام .

6-5- همچنین جهت ارتقاء توانمندیهای مشاوره ای درمانی مشاوران و روانشناسان در زمینه های کاربردی مرتبط با موضوع اعتیاد ، سکس تراپی ، تحلیل رفتار متقابل ، شناخت درمانی ، استعاره های درمانی و تکنیک های درمانی مرتبط به تدریس و انتقال تجربه از سال 82 فعالیت اشتغال داشته ام.

7-5- از سال 82 تا کنون عضو تخصصی کشوری کمیته برنامه آموزش پیش از ازدواج دفتر پیشگیری از آسیبهای اجتماعی سازمان بهزیستی کشور بوده و  هستم و بعنوان مربی کشوری این برنامه از سطح کشور به فعالیت و انجام وظیفه اشتغال داشته ام.

8-5- به لحاظ تألیفی از سال 82 تا کنون در زمینه تحصیل و تدوین و بازنگری و بازنویسی متون تخصصی آموزش پیش از ازدواج با سازمان بهزیستی و سایر سازمان های مرتبط با ازدواج نظیر شبکه شفا و فرهنگ سراهای شهرداری و هلال احمر همکاری داشته و دارم.

6-  هم اکنون بعنوان یکی از اعضاء باشگاه تخصصی مدرسین آموزش پیش از ازدواج اصفهان و سایر استانها نقش فعال دارم و در خصوص هم اندیشی ، هم آموزی و انتقال تجارب در حوزه درمان ، روان درمانی ، آموزشی های تخصصی روانشناختی فعال هستم

7-  از سال 82 تا کنون با سازمان ها و نهادهای مختلف در جهت اجرای دوره های آموزشی جهت عموم مردم در سراسر استانها بویژه در استان اصفهان بطور وسیعی فعالیت داشته ام .

8-  همچنین با صداو سیمای اصفهان ازسال 84 تا کنون در جهت آموزش عمومی در حوزه های خانواده ، ازدواج و  مهارتهای زندگی همکاری داشته و دارم.

9-  از سال 87 با سازمان بهزیستی اصفهان جهت تولید cd  های آموزشی در خصوص ازدواج و خانواده جهت عموم مردم همکاری داشته و دارم .

10- از سال 85 تا 87 نیز با روزنامه های اصفهان امروز در خصوص ارائه مقالات آموزش پیش از ازدواج همکاری نموده ام.

 
  بالا